مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی – ما در شرکت هونام تجهیز آسیا در کنار فعالیت های اقتصادی همواره خود را متعهد به جامعه و محیط اطراف خود می دانیم. در این راستا فعالیت هایی به منظور کاهش رد پای خود در طبیعت و همچنین افزایش سطح آگاهی در جامعه، به منظور افزایش کیفیت زندگی هموطنانمان به شرح زیر انجام می دهیم و از شما نیز دعوت می کنیم در این فعالیت ها همراه ما باشید.

تجهیز کتابخانه های روستایی

همکاری و همیاری در پروژه هر روستا یک کتابخانه که توسط سامانه بوکبال انجام می شود.

ما در طرح به عنوان شریک ستادی سامانه بوکبال و به عنوان پایگاه جمع آوری کتاب های اهدایی مردم جهت توزیع در روستاها و مناطق محروم ایفای نقش می کنیم. در این راستا هموطنان عزیز می توانند کتاب های اهدایی خود برای کتابخانه های مناطق روستایی را با هماهنگی سامانه بوکبال به این شرکت تحویل دهند.

کتاب ها پس از ثبت در سامانه، توسط شورای راهبردی طرح هر روستا یک کتابخانه بوکبال که متشکل از اندیشمندان و فرهیختگان است مورد بررسی قرار می گیرند و بر اساس موقعیت جغرافیایی، نیازهای منطقه و پارامترهای دیگر، انتخاب و به روستاهای سراسر کشور ارسال می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طرح هر روستا یک کتابخانه کلیک کنید.

کاهش ردپای خود در طبیعت

به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش رد پای خود در طبیعت با قدم های کوچک می توانیم تغییرات بزرگ ایجاد کنیم، برای دستیابی به این مهم ما در شرکت هونام تجهیز آسیا اقدامات زیر را انجام داده ایم.

کاهش مصرف کاغذ

مدیران شرکت در سال 1384 تصمیم بر کاهش میزان استفاده از کاغذ در مجموعه شرکت های خود گرفتند. بر اساس برآورد صورت گرفته مصرف سالیانه کاغذ A4 در مجموعه در سال 1383 بالغ بر 18000 برگ بوده است که با برنامه ریزی صورت گرفته و با بهره گیری از نرم افزارهای مختلف در زمینه آرشیو اسناد و مدارک طی 4 سال میزان مصرف کاغذ به 3000 برگ در سال کاهش یافت و امروز در سال 1400 مفتخریم اعلام کنیم میزان مصرف کاغذ در مجموعه ما به میانگین ماهانه کمتر از 50 برگ رسیده است که معادل 600 برگ در سال است. این به معنی کاهش 30 برابری مصرف کاغذ طی 16 سال در مجموعه ماست.

جالب است بدانید برای تولید هر برگ کاغذ 250 میلی لیتر آب، 12 گرم چوب و 50 وات ساعت انرژی مصرف و 5 گرم دی اکسید کربن تولید می شود.

طبق محاسبات انجام شده، این شرکت در سال 1383 تنها با استفاده از کاغذ به صورت غیر مستقیم 4500 لیتر آب، 216 کیلوگرم چوب و 900.000 وات ساعت انرژی مصرف و 90 کیلوگرم دی اکسید کربن وارد جو می کردیم، اکنون در سال1400 این مقدار به 150 لیتر آب، 7.2 کیلوگرم چوب و 30.000 وات ساعت انرژی کاهش پیدا کرده و تنها 3 کیلوگرم دی اکسید کربن وارد جو می شود.

کاشت درخت

از ابتدای سال 1400 این شرکت در همکاری مشترک با بنیاد الگن اقدام به کاشت درخت در مناطق حفاظت شده الگن در زاگرس مرکزی کرده است. در حال حاضر تمامی پرسنل شرکت هونام تجهیز آسیا مسئول یک یا چند درخت در این منطقه هستند. در این طرح با پرداخت هزینه های کاشت و نگهداری درخت به صورت ماهیانه، بنیاد الگن اقدام به کاشت درخت و مراقبت از درخت تا نقطه امن (وضعیتی که درخت نیاز به مراقبت انسانی ندارد و امکان ادامه بقا در طبیعت را دارد) می کنند.

ما در هونام به دنبال رابطه ای بلند مدت و برد – برد با مشتریان خود هستیم. دستیابی به این هدف تنها با رضایتمندی مشتریان و با ارائه راهکارهای تخصصی که باعث کاهش هزینه های تولید و افزایش یهره وری می شود، امکان پذیر است. شرکت هونام در طی سالیان حضور در صنعت کشور، پروژه های موفقی را در صنایع خودروسازی و قطعات وابسته، صنعت انرژی، صنعت تابلوهای برق و غیره پیش برده است.

ما معتقد هستیم که بنیان پیشرفت و توسعه کشور و رفع بسیاری از موانع تولید، توسط نیروی انسانی متخصص رقم خواهد خورد، لذا مسئولیت اجتماعی هر یک از ما انتقال تجربه ها، تخصص ها و دانش فنی به سایرین است. نگاهی گذرا به فعالین در حوزه تامین و فروش ابزارهای برشی در کشور و پیشینه و شروع به فعالیت آن ها در این صنعت، گواه این واقعیت است که آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص یکی از اهداف اصلی تیم مدیریت شرکت هونام تجهیز آسیا است.

جهت مشاوره و دریافت راهکارهای تخصصی صنعت خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.